↓  Zobrazit pozice
22. Června 2021

Do personalistiky mě nasměroval neformální pohovor v kraťasech a tričku

Vlastu zastihujeme ve chvíli, kdy má hlavu plnou příprav. Za dva týdny se totiž chystá odletět na tříletý pracovní pobyt do Číny. I přesto si na nás udělá čas a společně – i když pořád online – vzpomínáme na jeho zkušenosti s Trainee programem, kterým před deseti lety začal svoji kariéru ve Škodovce. Od úsměvných témat, kdy nám vypráví o absolvování klíčového pracovního pohovoru v kraťasech a tričku, se dostáváme i k vážnějším tématům týkajících se personalistiky. Dozvídáme se tak, jak moc zasáhla koronavirová pandemie oblast lidských zdrojů ve Škodovce nebo proč už nemůže být personalistika vnímána jako čistě ženský obor.

 
Dobrý den pane Koudelko, vidíme se, slyšíme se?

Dobrý den, ano, vypadá to, že vše je v pořádku.

Koukáme, že dnes sedíte v kanceláři. Jak se během pandemie změnil váš pracovní rytmus?

Na našem oddělení každý alespoň částečně pracoval z domova. Personalistika jako taková ale vyžaduje přítomnost na pracovišti, takže v kanceláři musel vždy někdo být.

Jak vám práce z domova vyhovuje?

Za sebe musím říct, že se mi pracuje lépe v kanceláři. Mám raději, když se mi pracovní prostředí nemíchá s tím, co se děje doma.

Můžete nám prozradit, jak vypadá váš běžný den? Co už máte dnes za sebou, co vás ještě čeká?

Nejdřív jsem měl schůzku s vedoucím designu ohledně rozvoje jeho zaměstnanců. Na další schůzce jsme s kolegou řešili personální otázky, které se týkají celé firmy. Dále mě čeká porada týmů, následuje pravidelná schůzka s nářaďovnou ohledně personálu. Poté mám před sebou ještě meeting se zaměstnancem na zahraničním výjezdu. Dneska se rozhodně nenudím.

Pojďme k začátku vaší kariéry. Jak jste se dostal do Škodovky?

Po studiu na vysoké škole jsem na tom byl asi stejně jako řada dalších absolventů. Chtěl jsem si najít práci, která by mě bavila a naplňovala. Bohužel jsem ale nevěděl, co přesně by to mělo být. Studoval jsem v Ostravě, ale věděl jsem, že v případě zajímavé pracovní nabídky pro mě nebude problém se přesunout kamkoliv. Rozhodl jsem se přihlásit do několika absolventských programů včetně Trainee programu ve Škodovce.

Vlastimil Koudelka

Vlastimil Koudelka

Dříve HR Business Partner; Nyní Head of Cooperation and Special Projects Management in China

Studoval ekonomickou fakultu na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava a v rámci studia absolvoval studijní pobyt v Jižní Koreji. V roce 2011 nastoupil do ŠKODA Trainee programu, během kterého si vyzkoušel různá oddělení v rámci personalistiky. Postupně se vypracoval až na HR Business Partnera a od června 2021 působí v Pekingu, kde pro Škodovku koordinuje HR projekty, CSR aktivity a spolupráci s institucemi.
Co vás na Trainee programu tak zaujalo?

Lákala mě možnost nahlédnout pod pokličku více oddělení, široká nabídka kurzů a také příležitost vyjet na mezinárodní stáž. Uspěl jsem ve výběrovém řízení ve Škodovce a ještě v jedné bankovní instituci. Rozhodování nebylo dlouhé, Škodovka byla jasná volba.

Proč?

Zvítězila u mě zejména díky svému jménu, které tady historicky má. Je to stabilní a zavedená firma. Oproti tomu banky různě přichází a odchází a nevnímal jsem v nich prostě takovou jistotu. Také jsem slyšel pozitivní ohlasy od lidí ze svého okolí i jedné známé, která absolvovala program přede mnou.

Jaký byl Váš nejlepší zážitek v Trainee programu?

Těžko vybrat jen jeden. Celé to období bylo plné zážitků pracovních i mimopracovních. Například setkání trainees z celého koncernu ve Španělsku bylo něco, na co vzpomínám i po letech. Poznali jsme nejen kolegy z Trainee programů ostatních značek, ale především to doopravdy stmelilo naši škodováckou komunitu.

Navíc jste díky Trainee programu poznal svou manželku, o vašem seznámení jsme dokonce psali již dříve.

Ano, díky Trainee programu jsem poznal i svoji ženu, což je určitě věc, kterou Trainee program zásadně a pozitivně ovlivnil můj život.

Vlastimil Koudelka

Program je zejména o navazování kontaktů. Využíváte těch svých ještě dnes?

S kolegy z Trainee programů ostatních značek v kontaktu nejsem, se svými kolegy ze škodováckého programu ale komunikuji velice často. V každé oblasti znám někoho, na koho se můžu obrátit s prosbou o pomoc či o radu, a vím, že nebudu odmítnut. S některými bývalými trainees chodíme společně na oběd nebo se setkáváme po práci. Navíc mám z Trainee programu úzkou skupinku opravdu nejlepších kamarádů. Vídáme se pravidelně, byli jsme si dokonce vzájemně na svatbách.

K personalistice jste se dostal až v Trainee programu?

Téma trhu práce a lidských zdrojů mě zajímalo už při studiu na vysoké škole. Ze začátku Trainee programu jsem ale absolvoval pohovory pouze na ekonomicky zaměřené pozice, které mě nijak neupoutaly. Poté jsem se náhodou připletl do diskuse na chodbě a někdo mi nadhodil, že by se jim na oddělení personalistiky nějaký trainee hodil. Pohovor jsem měl ještě ten samý den, hned po lékařské prohlídce. Nemohl jsem se tedy na něj ani pořádně připravit a do kanceláře vedoucího jsem přišel v kraťasech a tričku…

Co on na to?

Hned jsem se mu omluvil, ale vedoucí je velký sportovec, tak to pochopil. A tak dost možná naše neformální setkání přispělo k tomu, že jsem nakonec tu pozici dostal.

Na vaše první oddělení jste se nakonec po skončení Trainee programu vrátil.

Další rotace jsem měl také v rámci personalistiky – nábor zaměstnanců, operativní personalistika a plánování personálu. V průběhu programu jsem si ale uvědomoval, že moje počáteční oddělení, kde jsem měl na starosti především nové HR projekty a zaměstnanecké benefity, je pro mě to pravé.

Kudy vedly vaše další kroky?

Po čtyřech letech strávených na oddělení plánování lidských zdrojů jsem se přes pozici HR junior business partnera dostal v roce 2019 na svoji současnou pozici HR business partnera pro nevýrobní útvary v oblasti výroby. A teď se chystám na pracovní cestu do Číny.

Čím se zabývá takový HR Business Partner?

Hlavní náplní mojí práce je péče o tarifní zaměstnance v nevýrobních oblastech výroby, tedy o lidi zaměstnané například v logistice nebo v plánování výroby. Řešíme především operativní témata týkající se personálu, od nástupu přes péči o talenty až po ukončování pracovního poměru.

Takže spektrum vaší pracovní náplně je široké.

Ano. Jako HR business partner také navíc funguji jako spojovací prvek mezi vedoucími pracovníky a ostatními útvary personalistiky, jako je třeba nábor, plánování personálu, vzdělávání a odměňování. Samozřejmě nejsem na všechno sám, v týmu mám pět zkušených personalistek, na které se mohu při řešení každodenních úkolů spolehnout. Navíc mám skvělé kolegy a nadřízenou, na které se můžu vždy obrátit s prosbou o radu či pomoc.

Co vás na vaší současné práci nejvíc baví?

Musím říct, že mě baví řízení týmu a řešení témat, na která narážíme. Dělá mi velkou radost, když můžu lidi rozvíjet, pečovat o ně, motivovat je. Předávat tuhle filozofii dál na ta oddělení a na ty vedoucí, se kterými spolupracujeme, by také měla být jedna z mých hlavních úloh. Říkat jim, že není důležité jenom plnit termíny a plány, ale také se starat o rozvoj lidí kolem sebe.

Jak epidemie koronaviru ovlivnila personalistiku ve Škodovce?

Během epidemie koronaviru nastaly situace, na které jsme předtím nebyli připraveni. Hrozilo například, že nám nepřijde velké množství lidí do práce. Ať už proto, že budou doma nemocní s koronavirem, nebo protože dojíždí z jiného okresu nebo státu. Třeba do Kvasin velká část zaměstnanců dojíždí z Polska. Museli jsme tedy pečlivě sledovat situaci ohledně uzavírání hranic, karantén, fungování pendlerství a zkoumat, jaká jsou aktuálně platná pravidla.

Vlastimil Koudelka

Personalistika je obecně vnímána spíš jako ženský obor, až 75 % pozic v oblasti lidských zdrojů je obsazeno právě ženami. Jak to vypadá ve Škodovce?

Personalistika určitě není jenom ženská disciplína, i na pozici personalistů tady máme několik zejména mladších kolegů. A měli jsme tu i stážisty, kteří byli kluci. Na druhou stranu ten poměr žen oproti mužům je v tomto oboru skutečně stále značný.

Čím to je?

Asi tím historickým vnímáním oboru, na který je nahlíženo jako na takovou rutinní administrativní práci typu účetní, kde je také převaha žen. Někdo dokonce ani nevidí rozdíl mezi personalistikou a účetnictvím. Zkrátka je to někdo, kdo se stará o lidi a jejich mzdy.

Mění se tenhle pohled na personalistiku?

Ano, řekl bych, že se to pozvolna mění a mužů v tomto oboru přibývá. Také se ale mění pojetí personalistiky. Víc používáme datovou analýzu, různé IT nástroje. Takže asi skrz tyto disciplíny sem proniká více ten mužský svět.

Vlastimil Koudelka

Zastihli jsme vás přímo uprostřed příprav na vaši cestu do Číny. Kdy odlétáte?

Na pracovní pobyt v Pekingu se připravuji a těším už téměř celý rok, bohužel ale kvůli covidové situaci nebylo možné výjezd zatím uskutečnit. Všechno už je ale na dobré cestě a teď bych měl konečně odcestovat.

Co budete mít v Číně na starosti?

Budu zodpovědný například za CSR aktivity Škodovky v Číně, event management, spolupráci s ambasádou nebo se školami.

Škodovka se v České republice angažuje v celé řadě společensky odpovědných aktivit – například za každý prodaný vůz v ČR sází stromky nebo pomáhá s dopravní výchovou. Jaké projekty podporuje v Číně?

I v Číně má Škodovka některé aktivity zaběhlé. Pro děti s autismem například organizujeme bruslařskou školu, navazujeme tak na to, že dlouhodobě sponzorujeme hokej. Dále tam má probíhat výsadba stromků, což je právě jedna z aktivit, kterou máme i tady. V tom budeme v Číně určitě pokračovat.

A poslední otázka na závěr. Na co se v Číně těšíte nejvíc?

Těším se na změnu témat, která jsou diametrálně odlišná od těch současných, a spolupráci s novými kolegy. Kromě pracovních povinností se samozřejmě těším na všechno nové – kulturu, jídlo, památky… A v neposlední řadě doufám, že bude šance se podívat se na olympiádu, která se by se v roce 2022 měla v Pekingu konat.

Rozhovor vedli:

Michala Mizerová – trainee, současná rotace: Komunikační strategie a obsah

Štěpán Pance – trainee, současná rotace: Vývoj motoru
 

Nastavení cookies

Uložení preferencí uživatele napříč webovými stránkami
Statistika a analýza chování uživatele
Oslovování s nabídkou produktů a propojení se sociálními sítěmi
Uložit nastavení

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro účely uložení preferencí uživatele napříč webovými stránkami, statistiku a analýzu chování uživatele, oslovování s nabídkou produktů a propojení se sociálními sítěmi.