JAK NA TECHNICKÉ VZDĚLÁVÁNÍ?

Technici a techničky chybí napříč obory, přestože budou v následujících letech nepostradatelní. Přinášíme tipy pro rodiče, jak dětem cestu k technice otevřít. A studentům zase šikovné studijní podklady.

Podle údajů Českého statistického úřadu z roku 2021 se na technické obory hlásí stále méně studentů, na trhu práce přitom relevantní experti chybí už teď. Exaktní vědy jsou pro mnoho lidí strašákem, považují je za příliš složité či nezáživné a nikdy si k nim nenajdou cestu. Svět techniky je přitom tak pestrý a zajímavý – prozkoumejte ho s námi a možná vás tento svět nadchne natolik, že i vy budete chtít vytvářet nejen efektivnější a chytřejší, ale především udržitelnější řešení pro výrobu, logistiku i další oblasti.

JSTE RODIČ?

Zjistěte, jak děti pro techniku nadchnout. Klidně už v mateřské škole.

PATŘÍTE MEZI PEDAGOGY?

Využijte praktické výukové materiály, které budou žáky a studenty bavit.

STUDUJETE STŘEDNÍ NEBO VYSOKOU ŠKOLU?

Usnadněte si učení díky šikovným studijním podkladům a tahákům pro technické předměty.

Před školou

2. STUPEŇ ZŠ

STŘEDNÍ ŠKOLA

VYSOKÁ ŠKOLA

PROČ ZROVNA TECHNIKA?

Podle magazínu Forbes budou technicky zaměřené profese patřit mezi ty nejžádanější. Firmy už teď stále častěji hledají experty, kteří jim pomůžou najít řešení, která jsou nejen efektivnější, ale také vstřícná k lidem i planetě. Poptávaní budou například softwaroví a materiáloví inženýři, experti na umělou inteligenci, kyberbezpečnost nebo třeba robotizaci a automatizaci. Najít si cestu k technickému oboru znamená být připraven na budoucnost.

Také my ve ŠKODA AUTO potřebujeme talentované odborníky, kteří nám pomůžou zavádět nové technologie, vymýšlet inovace i projekty přispívající k udržitelnosti, kterou vnímáme jako zásadní. Považujeme proto za svou zodpovědnost svět techniky otevírat, ukazovat její možnosti a nadchnout pro ni děti i dospělé.

Co ostatního nabízíme?

Mobilní laboratoř ŠKODA EDU.Lab

Jedinečný projekt, který ukazuje studentům českých škol netradiční cestou pomocí pojízdné laboratoře technologie současnosti a budoucnosti.

ŠKODA EDU.LAB

Darování EDUkačních pomůcek školám

Nehomologované vozy, motory, převodovky, baterie jako EDUkační pomůcky pro vzdělávací instituce.

POŽÁDEJ SI O DÍLY

Nechte nám na sebe e-mail a dostávejte pravidelně užitečné informace i šikovné materiály od ŠKODA AUTO.

Jsem:

CHCEME VÁM POSÍLAT JEN TO, CO VÁS BUDE OPRAVDU ZAJÍMAT.

Tímto uděluji společnosti ŠKODA AUTO a.s. souhlas se zpracováním osobních dat za účelem zařazení do HR newsletterové komunikace ŠKODA Kariéra. Podrobné informace ke zpracování osobních údajů za účelem HR marketingu naleznete zde.