↓  Zobrazit pozice
11. Dubna 2021

Je naprosto v pořádku, když se po škole chvíli hledáte

Studovala na Vysoké škole ekonomické, ale dlouho nevěděla, kde chce jednou pracovat. Pak zkusila ŠKODA AUTO Trainee program a zakotvila v HR. Dnes Alžběta Budinská celý program vede a pomáhá absolventům vysokých škol, aby našli svůj dream job. Koronavirové pandemii navzdory.

 
„Média jsou v dnešní době velmi rozšířená a s jejich rozvojem je i úzce spjat rozvoj reklamy.“ Poznáte, odkud pochází tahle věta?

Aby ne! To je úvod mojí bakalářské práce. Psala jsem o vlivu reklamy na děti, na tuhle hlášku jsem ani po těch sedmi letech nezapomněla. I když ve mně vyvolává trochu rozporuplné pocity.

Jak to?

Pamatuju si, že jsem bakalářku nechala trochu na poslední chvíli. Vsadím se, že jsem tu větu dopisovala tak den před odevzdáním. Je to takový můj zlozvyk, kterého jsem se zatím nedokázala úplně zbavit. Asi i proto, že mi dohánění věcí v šibeničním termínu zatím vždycky prošlo. Rozhodně na tom musím zapracovat.

Ani za těch sedm let jste se nepolepšila?

Bohužel. O všem dlouho a poctivě přemýšlím, ale když mám něco sepsat, sedám k tomu pozdě. Zatím nicméně všechno vždycky dopadlo dobře, což beru jako malý zázrak. Moje nadřízená se nejspíš bude divit, co se tady dočte!

Alžběta Budinská

Alžběta Budinská

HR specialistka a koordinátorka Trainee programu

Vystudovala Fakultu podnikohospodářskou na Vysoké škole ekonomické v Praze. „Vždy mě zajímal marketing, ale nebyla jsem si jistá, jestli je to ten správný směr,“ říká. Proto hledala absolventské programy, které by jí s rozhodováním pomohly. Nakonec zvolila ten ve ŠKODA AUTO. „Zkusila jsem si práci v několika odděleních a zjistila, že HR je oblast přesně pro mě. Ráda dělám s lidmi, a i když jsem si nikdy nemyslela, že se najdu právě tady, rozhodně bych neměnila.“ Dnes koordinuje celý Trainee program, formuje jeho náplň i směřování. Krom toho se stará o náborové aktivity nebo CSR eventy. „Jsem HR specialistka i projekťačka,“ směje se.
Zpátky k vaší bakalářce. Zkoumala jste dopad reklamy na děti, v diplomce pak vliv influencerů. Proč jste u marketingu nezůstala?

Je to trochu paradoxní, ale obě práce mě přiměly pochybovat o směru, který jsem si vybrala. V průběhu psaní jsem totiž zjistila, že vůbec nepřemýšlím marketingově nebo obchodně, ale zkoumám spíš psychologickou a etickou stránku. Uvědomila jsem si, že mám problém podporovat konzumní šílenství, ve kterém se teď nacházíme. Dokonce mě tehdy vedoucí diplomky upozorňoval, abych nezapomínala, že tu práci píšu na katedře marketingu.

A tak jste nakonec skončila u HR.

Ale trvalo, než jsem na to přišla! Po škole jsem vůbec nevěděla, co chci dělat. A tak jsem zkusila Trainee program ve ŠKODA AUTO, díky kterému jsem si mohla zkusit práci v různých odděleních. Od marketingu přes produkt až po personalistiku. Právě HR mě nadchlo ze všeho nejvíc. Ráda totiž pracuju s lidmi a pomáhám rozvíjet talent.

i

V čem spočívá Trainee program?

Jde o jedinečnou příležitost, jak začít kariéru. Program trvá rok a je určený pro absolventy vysokých škol, kteří si v rámci takzvaných rotací zkusí práci v různých odděleních automobilky. Program má dvě větve.

Business Trainee program – Skvělá volba pro ty, kdo studovali ekonomicky či byznysově zaměřené vysoké školy. Nahlédnete do oddělení marketingu, HR, strategie, nákupu nebo třeba aftersales. Povedou vás zkušení mentoři. „Oceňujeme mimo jiné dobré komunikační schopnosti, týmového ducha i schopnost prosadit se – ale vždy s pokorou,“ říká vedoucí programu Bětka Budinská.

Tech Trainee program – Je určený absolventům technicky zaměřených vysokých škol. Stanete se součástí týmů, které rozvíjejí vývoj, kvalitu i výrobu, a budete pracovat pod vedením špičkových odborníků. Třeba na projektech, které se věnují elektromobilitě. Právě v té vidí ŠKODA AUTO budoucnost automobilového průmyslu. „Skvělé komunikační schopnosti nehrají u technicky zaměřených trainees až takovou roli, při přijímacím řízení spíš hodnotíme zájem o obor, odbornost a chuť pracovat ve skupině,“ doplňuje Bětka.

Trainee program sama zkusila, teď ho vede. „Dodnes vzpomínám na naše legendární party. Jsem z Prahy, ale Boleslav toho nabízí víc, než se může na první pohled zdát. Nakonec jsem se sem i přestěhovala. Trainees jsou navíc super parta, takže člověk není nikdy sám. S tvou svojí jsem stále v kontaktu. Vždy říkáme: jednou trainee, vždycky trainee!“ vypráví Bětka Budinská.

Talenty rozvíjíte i ve svém volném čase. Pracujete jako trenérka sportovního aerobicu.

To je moje další velká vášeň. Sama jsem roky závodila, v roce 2007 náš tým dokonce vyhrál mistrovství světa. Moje trenérská a HR dráha toho každopádně mají mnoho společného.

Například?

V obou případech musím umět probudit nadšení, vytrvat a snažit se budovat pozitivní náladu v týmu, i když se třeba ten den sama zrovna necítím nejlíp.

První tým, který jste začala trénovat, byl váš vlastní. Roky jste s ním závodila, najednou jste se ocitla v nadřazené pozici a vedla své kamarádky. Dokázala jste si vybudovat autoritu?

Byla to obrovská výzva, ale i výhoda. Pomohlo, že jsem velmi dobře znala každou členku týmu, a podle toho k ní mohla přistupovat. Hned jsem věděla, kdo dokáže tým tmelit, kdo je tahoun, kdo snese i drsnou kritiku, nebo kdo naopak potřebuje hodně chválit. A protože tým dobře fungoval, sbíral jeden úspěch za druhým a byla v něm pozitivní atmosféra, vyplynula z toho i ta autorita. Podobný spád měla i moje role v Trainee programu: ještě než jsem ho dokončila, stala jsem se koordinátorkou a vedla tým, jehož jsem do té doby byla součástí. V obou případech platí, že se mi osvědčil individuální přístup k jednotlivým osobnostem.

Ale zatímco v aerobicu trénujete převážně ženy, mezi trainees je většina mužů.

To je pravda, i podle toho musím volit přístup. Pro kluky je většinou největší motivací vyhrát a mít ze sebe dobrý pocit. Zároveň nemluví v hádankách a jsou přímější. Holky oproti tomu častěji touží spíš po pochvale od týmu, trenéra či vedoucího, a někdy svůj pocit jen naznačí. Já pak musím jako detektiv pátrat, co se zrovna děje. Neustále tým motivovat je každopádně těžký úkol. Zvlášť, když se týmu stále daří a je zvyklý vyhrávat. Z motivačního hlediska je totiž daleko jednodušší někoho dohánět a postupně stoupat než být ten, kdo útoky ostatních odráží. Nejdůležitější je pohlídat, aby se tým necítil pod tlakem a zachoval si radost a lehkost, se kterou začínal.

i

Jaký je rozdíl mezi traineem a stážistou?

Stážisté jsou studenti vysokých škol. Při své stáži velmi často využívají možnost spolupracovat se ŠKODA AUTO na závěrečné práci. Trainees jsou oproti tomu již absolventi vysokých škol, kteří v automobilce začínají svou profesní dráhu, a Škodovka k nim přistupuje jako k interním zaměstnancům s full-time pracovní smlouvou. „Ze stážistů se nicméně často stávají trainees. Jde o dobrý postup, jak najít své místo ve ŠKODA AUTO,“ vysvětluje Bětka Budinská.

V technicky zaměřené větvi Trainee programu tvoří kluci naprostou většinu. Čím je to dáno?

Rozhodně vzděláváním a stereotypy. Sama jsem to zažila – náš matematikář mi celý gympl říkal, jak moc mi počty nejdou. Já mu uvěřila. Až na vysoké škole jsem zjistila, že jsem v matematice vlastně dobrá, a navíc mě baví. Věřím, že můj případ určitě není ojedinělý.

Proč teď vůbec hledáte hlavně absolventy technicky zaměřených škol?

Souvisí to se směřováním celé značky. Chceme program co nejvíc přizpůsobovat tomu, které pozice si zrovna přejeme obsadit. A protože se teď ve ŠKODA AUTO stále víc zaměřujeme na elektromobilitu, potřebujeme rovněž relevantní odborníky. Začíná nová éra a na trh práce nyní přichází generace, která už vyrůstala v digitální době. K takovým tématům má blízko. Mladí lidé přinášejí nové a neotřelé pohledy na svět i naše projekty. Nebojí se třeba na rovinu zeptat: A proč to děláte zrovna takhle? Mají zkrátka dostatek sebevědomí, dobrých nápadů i odvahy, aby mohli firmu posouvat dál.

i

Co všechno získáte jako trainee?

Především poznáte ŠKODA AUTO ze všech stran a zkusíte si práci v různých odděleních. Krom toho se můžete těšit na finanční ohodnocení, zaměstnanecké benefity a další výhody, od carsharingu až po možnost koupit auto na operativní leasing. Během programu poznáte, co vás nejvíc baví, a nastoupíte na konkrétní pozici. „Pro jednotlivá oddělení je takový systém velmi výhodný. Trainees jsou totiž na svou práci dobře připraveni, během těch dvanácti měsíců poznají Škodovku ze všech úhlů a dobře se orientují,“ vysvětluje koordinátorka Trainee programu Bětka Budinská. „Chápou souvislosti i přemýšlení jednotlivých mentorů, kteří je programem provádějí. Navíc často zjistí, že možnosti uplatnění jsou daleko pestřejší, než si představovali – a nastoupí na pozici, o které ještě donedávna nevěděli, že existuje.“

Daří se vám k jednotlivým členům týmu přistupovat individuálně i teď, kdy se velká část komunikace přesunula do online prostředí?

Přiznávám, že nyní trochu trpím. Online se plnohodnotně trénovat moc nedá. A co se týče trainees, byla jsem vždy zvyklá budovat atmosféru naprosté důvěry, účastníci za mnou mohli kdykoli přijít a s čímkoliv se svěřit. Tuhle možnost samozřejmě mají i dnes, ale online se vztahy budují daleko hůř. Ve virtuálním prostředí se sice potkáváme častěji, kvalita setkání je však horší. Osobní kontakt je nenahraditelný. Podporovat team spirit je dnes velmi náročné, nemůžeme společně odjet na teambuilding a pořádně se seznámit jako dřív. Navíc bývám docela sarkastická, což může přes telefon nebo internet špatně vyznít. Tak jsem musela ubrat.

Vnesla koronavirová krize do Trainee programu i něco pozitivního?

Rozhodně. Pandemie nás naučila spoustu nových věcí. Například že ne vždy musíte cestovat a potkávat se osobně – po pracovní stránce bývá virtuální meeting nebo workshop v něčem dokonce i efektivnější. Online se trainees navíc můžou setkat i s odborníky, kteří mají málo času a jen těžko by zvládli dojíždět. Nedávno jsme se dokonce účastnili velkého setkání trainees z celého Volkswagenu, od Německa až po Španělsko. Takové schůzky teď můžeme dělat lépe a častěji. Stačí hodit meeting do kalendáře a spojíme se kdykoli, klidně z druhé strany světa.

Otevřeně mluvíte o tom, že jste se dlouho hledala. U spousty mladých lidí ale tahle nejistota vyvolává úzkosti. Mají pocit, že by měli jasně vědět, co chtějí, a za tím si jít.

Taky jsem měla špatný pocit, když jsem tápala. Může za to hlavně tlak okolí. Vždyť už od malička se nás ptají, čím bychom se jednou chtěli stát, a očekává se jasná odpověď. Přitom je zcela v pořádku nevědět a vyzkoušet si víc možností nebo směrů. Pro mě je člověk, který už na střední přesně ví, co chce dělat, takový jednorožec. Stejně ojedinělý a vyčnívající. Vždyť mně je devětadvacet, a teprve teď jsem se začala pořádně profilovat. Ale hlavně – na full-time job máte celý život, tak proč si trochu neprodloužit dospívání!

Nastavení cookies

Uložení preferencí uživatele napříč webovými stránkami
Statistika a analýza chování uživatele
Oslovování s nabídkou produktů a propojení se sociálními sítěmi
Uložit nastavení

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro účely uložení preferencí uživatele napříč webovými stránkami, statistiku a analýzu chování uživatele, oslovování s nabídkou produktů a propojení se sociálními sítěmi.