↓  Zobrazit pozice
16. Listopadu 2016

Škodováci se představují: Petr Ungerman, projektant strategie logistiky a inovací

Každá firma, která chce být dlouhodobě úspěšná, musí myslet na budoucnost. Dlouhodobým strategiím a inovacím se ve ŠKODA AUTO aktivně věnují stovky zaměstnanců napříč různými oblastmi. V logistice je to například Petr Ungerman, který vám v následujícím rozhovoru prozradí o své práci více.

Prozradíte nám, co se reálně skrývá pod názvem pracovní pozice "Projektant strategie logistiky a inovací"?

Práce našeho týmu se rozděluje do pěti oblastí. První z nich je tvorba a implementace strategie Logistiky ŠKODA AUTO. Jako další mohu jmenovat inovace – vyhledávání nových logistických řešení a přes pilotní projekt uvedení v sériové nasazení. Také se hodně zabýváme zelenou logistikou. Zaměřujeme se na úsporu emisí CO2 a zlepšování životního prostředí při logistických procesech. Dalším naším úkolem je i logistické PR uvnitř společnosti i mimo ní (články, přednášky, konference, veletrhy, návštěvy). A pátou oblastí, nicméně stejně důležitou, je spolupráce s vysokými školami a s učilištěm ŠKODA AUTO.

Proč Vás uchvátila zrovna logistika?

Logistika je velice dynamický a neustále se rozvíjející obor. Líbí se mi to tempo a propojenost napříč společností ŠKODA AUTO.

Jaká byla Vaše předchozí studijní a kariérní cesta?

Vystudoval jsem ekonomii na Technické univerzitě v Liberci. Má předchozí kariéra se vždy točila kolem logistiky a marketingu. Nyní to mám vše v jednom :-).

Jak dlouho jste ve ŠKODA AUTO a co se za tu dobu v logistice společnosti změnilo?

V září to budou dva roky. A co se změnilo? Když to vezmu z pohledu našeho týmu, tak je to veliký důraz a podpora při zavádění inovací. Také PR (vztahy s veřejností) Logistiky ŠKODA AUTO udělalo velký krok kupředu. Dále je kladen stále větší a větší důraz na Zelenou logistiku.

Na čem s týmem právě pracujete? Kolik členů má Váš pracovní tým?

V našem týmu jsme tři. Nicméně velice často a hojně využíváme praktikanty jak z ČR, tak i ze zahraničí (Německo, Čína). Praktikanti se tak stávají na určitou dobu plnohodnotnými členy našeho týmu.

Lepší pracovní kolektiv jsem ve svém životě ještě nezažil. Při řízení pilotních projektů a při organizaci různých akcí je velice důležité, abyste měli ve svých kolezích oporu a naopak. Jsme sehraný tým, takže super!

Můžete popsat nějaké inovativní logistické technologie či postupy, které jste v nedávné době zavedli, nebo které plánujete v blízké době zavést?

Všeobecně se držíme trendu Industry 4.0, který již druhým rokem sledujeme. Tudíž se ubíráme cestou digitalizace a automatizace logistických procesů. V minulosti jsme v Logistice ŠKODA AUTO testovali například rozšířenou realitu pro vychystávání materiálu. V současné době převádíme do sériového nasazení chytré rukavice ProGlove. V hledáčku máme samozřejmě i další inovace typu Smart Watch, virtuální realita a další, ale jejich čas teprve přijde. Inovace musí být především efektivní. To znamená, že musí zlepšit dosavadní procesy a usnadnit práci zaměstnancům.

V současné době jsme zavedli například ergonomické řešení – eDrive. Elektrické kolečko, které pomáhá pracovníkům při manipulaci s vozíky s těžkými břemeny.

Také jsme zavedli Green řešení (Green Logistics) – jde o elektrický tahač, který je z části dobíjen pomocí sluneční energie. Je toho spousta, ale jak jsem řekl, vše má svůj čas.

Jak si myslíte, že bude vypadat logistika v automobilkách za 20 let?

Těch scénářů je hned několik. Pokrok jde kupředu mílovými kroky, takže si myslím, že obor (nejen) logistiky bude už během 10 let velice odlišný od toho dnešního. Vše bude ovlivněno digitalizací, automatizací a robotizací. Vše se bude velice zrychlovat. Proto bude kladen velký důraz na kvalitu logistických služeb, stejně tak jako na ekologičnost logistických procesů.

Jsem velkým fanouškem nových technologií a pokroku a už se na tuto dobu těším.

Mladí lidé si čím dál více zakládají na work-life balance, tedy slaďování pracovního a osobního života. Stíháte se na Vaší odborné a jistě náročné pracovní pozici věnovat i rodině/koníčkům/sportu/cestování?

Mám tu výhodu, že mne moje práce velice baví a naplňuje, tudíž skloubit práci a volný čas není zas takový problém. Určitě si najdu čas na nějaký výlet, stejně tak jako na přečtení zajímavé knihy (třeba něčeho z budoucnosti :-)).

Čím jste chtěl být jako malý?

Pocházím z ryze sportovní rodiny, takže jsem chtěl být profesionálním sportovcem.

Na závěr mám pro Vás trochu záludnou otázku. Jaké zvíře Vás napadne jako první, když se řekne ŠKODA AUTO?

Tohle není lehká otázka, asi liška. Liška je chytrá = CLEVER a tak trochu i mazaná. Vše si zjednoduší / zefektivní, aby dosáhla úspěchu = SIMPLY.

Chcete také pracovat ve ŠKODA AUTO? Začněte prohlídkou možností kariérního uplatnění.

Nastavení cookies

Uložení preferencí uživatele napříč webovými stránkami
Statistika a analýza chování uživatele
Oslovování s nabídkou produktů a propojení se sociálními sítěmi
Uložit nastavení

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro účely uložení preferencí uživatele napříč webovými stránkami, statistiku a analýzu chování uživatele, oslovování s nabídkou produktů a propojení se sociálními sítěmi.