Trainee program

Nastartuj svou kariéru

Staň se ŠKODA Trainee a zblízka poznej, jak funguje jedna z nejmodernějších firem v České republice. V rámci ročního programu si projdeš různými odděleními, zahraniční stáží a například i praxí v naší dealerské síti. Přihlásit se může každý čerstvý absolvent magisterského studia.

Průběh programu

Jsi absolventem
Diplom máš v kapse a těšíš se na nové dobrodružství.
Výrobní praxe
Po řádném tréninku se na pár dní vrhneš po hlavě do výroby a smontuješ si třeba vůz ŠKODA FABIA.
Job rotace v cílovém oddělení
Svůj Trainee program nastartuješ ve vysněném oddělení.
Job rotace mimo cílové oddělení
Vždy je důležité sbírat nové zkušenosti, proto se podíváš i na jiná oddělení.
Zahraniční stáž
Až na 3 měsíce vyrazíš do světa a budeš pracovat na projektech s kolegy z Volkswagenu, Audi nebo třeba z Porsche.
Praxe v dealerské síti
Vyrobit auto už umíš, teď si jej také zkusíš prodat během stáže u jednoho z našich dealerů.
Tím tvoje kariéra začíná
Máš za sebou skvělý rok, LinkedIn plný nových kontaktů, znáš ŠKODA AUTO skrz na skrz, víš, v čem vynikáš. Nyní je čas se do toho pustit naplno!

Co vás čeká

 • Speciální rozvojový a vzdělávací plán
 • Minimálně 2 rotace ve ŠKODA AUTO
 • Zahraniční stáž v rámci koncernu VW
 • Až 60 zaměstnaneckých benefitů
 • Jedinečný rok plný zážitků a nových přátel

Co musíte znát, mít a umět

 • Ukončený magisterský stupeň studia VŠ v době nástupu, maximálně 1 rok od ukončení
 • Anglický jazyk na pokročilé úrovni, německý jazyk výhodou
 • Pracovní nebo studijní zahraniční zkušenost a případně odbornou praxi během studia

Jak to probíhá?

Přihlásíte se
Pošlete nám CV
Splníte jazykové testy
Absolvujete interview
Projdete Assessment Centrem
Přivítáme vás ve ŠKODA AUTO

Výběrové řízení

Přihlaste se přímo na vámi zvolenou Trainee pozici. Pro úspěšné zařazení do výběrového řízení přiložte váš životopis v českém provedení. Přihlásit se můžete již v průběhu studia, absolventem musíte být až v době nástupu do ŠKODA Trainee programu. Výběrové řízení probíhá dvakrát do roka.

Jdete do toho? Nepropásněte deadliny!

 • 1. Příjem přihlášek

  listopad-leden a duben-červenec

 • 2. Výběrové řízení

  prosinec-únor a červen-srpen

 • 3. Nástup

  březen a září

Jaké pozice právě obsazujeme

Nevybrali jste si? Podívejte se na kompletní přehled aktuálně obsazovaných pozic.

Kontakt

Petra Sadílková

Petra Sadílková

Koordinace Trainee programu

+420 731 295 944

Časté otázky a odpovědi

Co je náplní ŠKODA Trainee programu?

ŠKODA Trainee program je individuálně přizpůsoben každému Trainee dle jeho cílového zaměření. Jádro celého programu tvoří tzv. rotace, které jsou uspořádány tak, aby co nejvíce korespondovaly s vybranou cílovou pozicí (např. Trainee do oblasti Technického vývoje motoru získá zkušenosti nejen v technickém vývoji, ale projde také rotací výroby motorů, následně kvalitou a další rotací související s budoucí cílovou pozicí). Prostřednictvím rotací se seznámíte se společností ŠKODA AUTO, její strukturou a firemní kulturou. V neposlední řadě získáte možnost podílet se na realizaci zajímavých projektů a absolvujete řadu školení. Na několik měsíců se také podíváte do jiné koncernové značky.

Kde ŠKODA Trainee program probíhá?

Umístění je možné v jakémkoliv závodě ŠKODA AUTO v ČR dle aktuálních požadavků z odborných oblastí. Většina Trainees však působí přímo v Mladé Boleslavi, kde je sídlo společnosti.

Stačí k účasti v Trainee programu titul Bc.?

Bohužel ne. ŠKODA Trainee program je určen pro absolventy magisterského stupně studia.

Kolik Trainees budete letos přijímat?

Kapacita je omezena na 30 účastníků za rok.

Mohu se do ŠKODA Trainee programu přihlásit, i když už mám pracovní zkušenosti?

Určité pracovní zkušenosti a praxe jsou dokonce výhodou. Rozsah souvislé pracovní zkušenosti pro vstup do ŠKODA Trainee programu je však omezen maximálně na jeden rok.

Jako Trainee budu pracovat na částečný, nebo plný úvazek?

ŠKODA Trainee program je standardní zaměstnání na plný úvazek. Jedná se o běžný pracovní poměr, během kterého můžete využít i všech zaměstnaneckých benefitů.

Je možné přihlásit se do výběrového řízení opakovaně?

Bohužel, v případě ŠKODA Trainee programu může být uchazeč zařazen do výběrového řízení pouze jednou.

Jak dlouho po ukončení studia se mohu hlásit do ŠKODA Trainee programu?

Traineem se můžete stát maximálně rok po ukončení magisterského stupně vysokoškolského studia. Tomu je nutné přizpůsobit zaslání vaší přihlášky.

Mohu se zúčastnit výběrového řízení v době, kdy ještě studuji?

Ano, můžete. Důležité je, abyste v době nástupu do Trainee programu byl úspěšným absolventem VŠ magisterského stupně (tzn. k nástupním termínům březen/září).

Mohu se do ŠKODA Trainee programu přihlásit, i když mé studium je distanční?

Bohužel, ŠKODA Trainee program je otevřen pouze absolventům prezenčního studia. Distanční a kombinované studium jsou ve své podstatě formy studia při zaměstnání.

Jaký je termín na odeslání přihlášek do programu?

Uchazeč o ŠKODA Trainee program se může do databáze zaregistrovat v říjnu až listopadu, pokud chce nastoupit v březnu, a v dubnu až květnu v případě nástupu v září.

Pokud mám zájem o nástup do ŠKODA Trainee programu v září, kdy je vhodné se přihlásit do výběrového řízení?

Doporučujeme hlásit se přibližně 4–6 měsíců před plánovaným nástupem, zejména vzhledem k náročnosti výběrového řízení.

Co se stane, pokud uspěji ve všech kolech výběrového řízení, avšak nepodaří se mi ukončit VŠ v řádném termínu?

Nemusíte se bát, že o Trainee program přijdete. Tyto situace řešíme vždy individuálně. Obvykle dojde k odložení nástupu do společnosti ŠKODA AUTO k dalšímu termínu.

Co mám dělat v případě, že neuspěji ve výběrovém řízení, ale přesto mám zájem o práci ve ŠKODA AUTO?

Pokud nenaplníte požadovaná kritéria pro ŠKODA Trainee program, mohou vás pozorovatelé doporučit k přímému nástupu. V tomto případě jsou vaše podklady dále zpracovány náborovým oddělením a jste zařazeni do databanky perspektivních uchazečů. Pokud jsou k dispozici vhodná pracovní místa, jednáte o dalším postupu se zástupci náborového centra. Tento postup však není garancí okamžitého nástupu do společnosti, jedná se pouze o doporučení k přímému zařazení do databanky uchazečů, přičemž také záleží na aktuální nabídce volných pracovních míst.

Jaký je rozdíl mezi Trainee programem a přímým nástupem?

Obě formy nástupu do společnosti jsou rovnocenné. Každý zájemce se musí rozhodnout, která mu více vyhovuje. ŠKODA Trainee program poskytuje příležitost poznat různá oddělení a vytvořit si kontakty v rámci společnosti. Přímý nástup nabízí práci a zodpovědnost za konkrétní úkol od prvního dne.

Jakou získám pracovní smlouvu?

Při nástupu do ŠKODA Trainee programu je s absolventem uzavřena pracovní smlouva na dobu určitou (jeden rok). Po úspěšném ukončení programu je sepsána smlouva na dobu neurčitou s cílovým útvarem.

Jaké je ohodnocení Trainees?

Ohodnocení Trainees je založeno na tarifním systému, základním platu a výkonu. Výborné výsledky se odráží v osobním ohodnocení, na které má Trainee nárok po 3 měsících ve společnosti. Trainees již během prvního roku využívají i dalších benefitů společnosti, jako např. zvýhodněného stravování a ubytování, zvýhodněného leasingu vozu ŠKODA, penzijního připojištění a dalších.

Jaká je typická kariérní dráha Trainees po absolvování ŠKODA Trainee programu?

ŠKODA Trainee program je vhodný jak pro specialisty, tak pro potenciální řídicí pracovníky na různých úrovních. Sám o sobě ale není manažerským programem. Jeho absolvování nezaručuje rychlost kariérního postupu. Program zaručuje a stvrzuje potenciál Traineeho, který je potřeba neustále rozvíjet.

Jaké jazykové vybavení budu v rámci společnosti potřebovat?

Hlavními cizími komunikačními jazyky ve společnosti jsou německý a anglický jazyk. Požadavky na specifické jazykové vybavení záleží vždy na oddělení či konkrétní pozici.

Jakým způsobem jsou plánovány rotace a je možné se podívat do všech oblastí společnosti?

Přesto, že program je maximálně přizpůsoben vašim individuálním představám, do všech oblastí se není možné podívat. Každému Trainee je přidělen patron daného cílového útvaru, který ho vede a rozvíjí po odborné stránce. Patron ve spolupráci s Traineem plánuje rotace (minimálně dvě), a to nejen v cílové oblasti, ale také mimo ni a v zahraničí. Ostatní rotace jsou plánovány na základě potřeb a požadavků Traineeho nebo cílového útvaru.

Kde je možné absolvovat zahraniční stáž?

ŠKODA AUTO je jednou z mála společností na českém trhu, která v rámci Trainee programu nabízí absolvování zahraniční stáže. Stáž je možné absolvovat u jakékoliv koncernové společnosti, ovšem v závislosti na potřebách a možnostech cílového oddělení. V současnosti jsou preferovány pro společnost strategické závody v Rusku, Číně a Indii a současně závody v Německu, jako Audi Ingolstadt nebo VW Wolfsburg.

Co se ode mě jako od Traineeho očekává?

Jako Trainee společnosti ŠKODA AUTO nebudete pracovat pouze na svěřených odborných úkolech, ale stanete se součástí mladého a dynamického týmu Trainees, kteří se angažují i v CSR aktivitách společnosti ŠKODA AUTO, organizují společné dny, sdílejí zkušenosti a podporují oddělení HR účastí na akcích pořádaných pro studenty.

Mohlo by vás zajímat

Spolupracujeme se školami

Dozvědět se více

Elektronické knihy zdarma

Chci eBook
Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
OK Více informací