↓  Zobrazit pozice

Trainee program pro absolventy

Nastartuj svou kariéru
MOŽNOST PŘIHLAŠOVÁNÍ od 1. 4. 2021  

do tech-trainee JIŽ NYNÍ ZDE

ŠKODA Trainee je roční mezinárodní program, který ti nabídne jedinečné pracovní zkušenosti. Zblízka poznáš, jak funguje jedna z nejmodernějších firem v České republice. Pod vedením mentora si vyzkoušíš práci v různých odděleních, vyjedeš na zahraniční stáž a získáš praxi ve výrobě i v naší dealerské síti.

Na co se můžeš těšit?

Vyzkoušíš si práci v několika odděleních

To všechno během jednoho roku

Načerpáš zkušenosti z několika různých oddělení, až nakonec zjistíš, jaký směr je pro tebe ten pravý. S tím ti pomůže tvůj mentor. Budeš zkoumat a objevovat a hlavně poznáš, jak to u nás funguje.

Vyjedeš do zahraničí na stáž...

... kde strávíš 1 – 3 měsíce

Kam? Na tom se společně domluvíme. Nejčastěji ale naši Trainees cestují do Číny, Německa, Indie nebo Ruska. Všude tam získávají neocenitelné zkušenosti a kontakty na naše zahraniční kolegy.

Staneš se jedním z nás

Dostaneš odpovídající plat i benefity

Plnohodnotně se zapojíš do týmů našich profesionálů a budeš spolupracovat na zajímavých projektech s mezinárodním přesahem. Odměnou ti bude adekvátní finanční ohodnocení a všechny pracovní benefity.

Budeme tě vzdělávat a rozvíjet

Naše Trainees si hýčkáme

Mladí perspektivní a talentovaní lidé jsou naše budoucnost. Proto ti pomůžeme s tvým osobním rozvojem. Nabídneme ti řadu vzdělávacích aktivit, workshopů, exkurzí, jazykové kurzy a řadu dalších příležitostí.

Off-the-job aktivity a networking

Budeš mít na co vzpomínat

S ostatními Trainees budete organizovat společné workshopy, setkávat se s manažery a spolupracovat na akcích pod vlajkou ŠKODA AUTO. Získáš šanci potkat spoustu zajímavých kolegů i přátel a dozvíš se důležité informace, které ti pomohou lépe zapadnout

Koho hledáme?

Absolventy vysokoškolského studia…

V době nástupu musíš mít ukončené vysokoškolské vzdělání, ale zároveň nesmíš mít více než 2 roky od ukončení.

… s jazykovou vybaveností,

Bude ti tu naprosto stačit pokročilá angličtina, ale pokud umíš třeba ještě německy, může to pro tebe být výhoda.

… praktickými dovednostmi

Máš za sebou pracovní nebo studijní zahraniční zkušenost a odbornou praxi během studia? Skvělé! Praktické zkušenosti jsou totiž to, na čem nám u kandidátů hodně záleží.

… a jakýmkoli zaměřením.

Nezáleží na škole ani oboru. Jestli se zajímáš o business, můžeš u nás nahlédnout do světa financí, strategie, komunikace, prodeje, nákupu, digitalizace, marketingu či HR. Technicky orientovaní se zase mohou vydat do výroby, technického vývoje, logistiky, kvality, IT nebo třeba elektromobility.

Jak se do ŠKODA Trainee programu dostat

Pošli přihlášku, napiš jazykové testy, absolvuj osobní či skype pohovor a v assessment centru ukaž, co v tobě je.
Aktuální semestr
Zimní semestr
Letní semestr
1
PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK

Přihlas se do zvoleného Trainee oboru a k přihlášce přilož svůj životopis. Přihlásit se můžeš již v průběhu studia, absolventem musíš být až v době nástupu do ŠKODA Trainee programu.

Zimní semestr
Říjen - Prosinec
Letní semestr
Březen - Červen
2
VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

Výběrová řízení pořádáme vždy dvakrát do roka – jednou v zimním, jednou v letním semestru. Jakmile absolvuješ testy, pohovor i assesment centrum, hned se dozvíš výsledek.

Zimní semestr
Prosinec - Únor
Letní semestr
Červen - Srpen
3
NÁSTUP

K nástupu dochází na začátku března nebo října. Účast ve ŠKODA Trainee programu představuje standardní zaměstnání na plný úvazek, během něhož budeš moci využívat všech zaměstnaneckých benefitů.

Zimní semestr
Březen
Letní semestr
Říjen

Kontakt

Zkuste se podívat na často kladené otázky nebo kontaktujte koordinátorky programu
Veronika Drahoňovská

Veronika Drahoňovská

Recruiter – Finance a Trainee program

+420 730 867 344
Alžběta Budinská

Alžběta Budinská

Koordinace Trainee programu

+420 730 864 172

Časté otázky a odpovědi

Co je náplní ŠKODA Trainee programu?

ŠKODA Trainee program je individuálně přizpůsoben každému Trainee dle jeho cílového zaměření. Jádro celého programu tvoří tzv. rotace, které jsou uspořádány tak, aby co nejvíce korespondovaly s vybranou cílovou pozicí (např. Trainee do oblasti Technického vývoje motoru získá zkušenosti nejen v technickém vývoji, ale projde také rotací výroby motorů, následně kvalitou a další rotací související s budoucí cílovou pozicí). Prostřednictvím rotací se seznámíte se společností ŠKODA AUTO, její strukturou a firemní kulturou. V neposlední řadě získáte možnost podílet se na realizaci zajímavých projektů a absolvujete řadu školení. Na několik měsíců se také podíváte do jiné koncernové značky.

Kde ŠKODA Trainee program probíhá?

Umístění je možné v jakémkoliv závodě ŠKODA AUTO v ČR dle aktuálních požadavků z odborných oblastí. Většina Trainees však působí přímo v Mladé Boleslavi, kde je sídlo společnosti.

Kolik Trainees budete letos přijímat?

Kapacita je omezena na 30 účastníků za rok.

Mohu se do ŠKODA Trainee programu přihlásit, i když už mám pracovní zkušenosti?

Určité pracovní zkušenosti a praxe jsou dokonce výhodou.

Jako Trainee budu pracovat na částečný, nebo plný úvazek?

ŠKODA Trainee program je standardní zaměstnání na plný úvazek. Jedná se o běžný pracovní poměr, během kterého můžete využít i všech zaměstnaneckých benefitů.

Je možné přihlásit se do výběrového řízení opakovaně?

Bohužel, v případě ŠKODA Trainee programu může být uchazeč zařazen do výběrového řízení pouze jednou.

Jak dlouho po ukončení studia se mohu hlásit do ŠKODA Trainee programu?

Traineem se můžete stát maximálně dva roky po ukončení magisterského stupně vysokoškolského studia. Tomu je nutné přizpůsobit zaslání vaší přihlášky.

Mohu se zúčastnit výběrového řízení v době, kdy ještě studuji?

Ano, můžete. Důležité je, abyste v době nástupu do Trainee programu byl úspěšným absolventem VŠ magisterského stupně (tzn. k nástupním termínům březen/září).

Mohu se do ŠKODA Trainee programu přihlásit, i když mé studium je distanční?

Bohužel, ŠKODA Trainee program je otevřen pouze absolventům prezenčního studia. Distanční a kombinované studium jsou ve své podstatě formy studia při zaměstnání.

Jaký je termín na odeslání přihlášek do programu?

Uchazeč o ŠKODA Trainee program se může do databáze zaregistrovat v listopadu až prosinci, pokud chce nastoupit v březnu, a v dubnu až květnu v případě nástupu v září.

Pokud mám zájem o nástup do ŠKODA Trainee programu v září, kdy je vhodné se přihlásit do výběrového řízení?

Doporučujeme hlásit se přibližně 4–6 měsíců před plánovaným nástupem, zejména vzhledem k náročnosti výběrového řízení.

Co se stane, pokud uspěji ve všech kolech výběrového řízení, avšak nepodaří se mi ukončit VŠ v řádném termínu?

Nemusíte se bát, že o Trainee program přijdete. Tyto situace řešíme vždy individuálně. Obvykle dojde k odložení nástupu do společnosti ŠKODA AUTO k dalšímu termínu.

Co mám dělat v případě, že neuspěji ve výběrovém řízení, ale přesto mám zájem o práci ve ŠKODA AUTO?

Pokud nenaplníte požadovaná kritéria pro ŠKODA Trainee program, mohou vás pozorovatelé doporučit k přímému nástupu. V tomto případě jsou vaše podklady dále zpracovány náborovým oddělením a jste zařazeni do databanky perspektivních uchazečů. Pokud jsou k dispozici vhodná pracovní místa, jednáte o dalším postupu se zástupci náborového centra. Tento postup však není garancí okamžitého nástupu do společnosti, jedná se pouze o doporučení k přímému zařazení do databanky uchazečů, přičemž také záleží na aktuální nabídce volných pracovních míst.

Jaký je rozdíl mezi Trainee programem a přímým nástupem?

Obě formy nástupu do společnosti jsou rovnocenné. Každý zájemce se musí rozhodnout, která mu více vyhovuje. ŠKODA Trainee program poskytuje příležitost poznat různá oddělení a vytvořit si kontakty v rámci společnosti. Přímý nástup nabízí práci a zodpovědnost za konkrétní úkol od prvního dne.

Jakou získám pracovní smlouvu?

Při nástupu do ŠKODA Trainee programu je s absolventem uzavřena pracovní smlouva na dobu určitou (jeden rok). Po úspěšném ukončení programu je sepsána smlouva na dobu neurčitou s cílovým útvarem.

Jaké je ohodnocení Trainees?

Ohodnocení Trainees je založeno na tarifním systému, základním platu a výkonu. Výborné výsledky se odráží v osobním ohodnocení, na které má Trainee nárok po 3 měsících ve společnosti. Trainees již během prvního roku využívají i dalších benefitů společnosti, jako např. zvýhodněného stravování a ubytování, zvýhodněného leasingu vozu ŠKODA, penzijního připojištění a dalších.

Jaká je typická kariérní dráha Trainees po absolvování ŠKODA Trainee programu?

ŠKODA Trainee program je vhodný jak pro specialisty, tak pro potenciální řídicí pracovníky na různých úrovních. Sám o sobě ale není manažerským programem. Jeho absolvování nezaručuje rychlost kariérního postupu. Program zaručuje a stvrzuje potenciál Traineeho, který je potřeba neustále rozvíjet.

Jaké jazykové vybavení budu v rámci společnosti potřebovat?

Hlavními cizími komunikačními jazyky ve společnosti jsou německý a anglický jazyk. Požadavky na specifické jazykové vybavení záleží vždy na oddělení či konkrétní pozici.

Jakým způsobem jsou plánovány rotace a je možné se podívat do všech oblastí společnosti?

Přesto, že program je maximálně přizpůsoben vašim individuálním představám, do všech oblastí se není možné podívat. Každému Trainee je přidělen patron daného cílového útvaru, který ho vede a rozvíjí po odborné stránce. Patron ve spolupráci s Traineem plánuje rotace (minimálně dvě), a to nejen v cílové oblasti, ale také mimo ni a v zahraničí. Ostatní rotace jsou plánovány na základě potřeb a požadavků Traineeho nebo cílového útvaru.

Kde je možné absolvovat zahraniční stáž?

ŠKODA AUTO je jednou z mála společností na českém trhu, která v rámci Trainee programu nabízí absolvování zahraniční stáže. Stáž je možné absolvovat u jakékoliv koncernové společnosti, ovšem v závislosti na potřebách a možnostech cílového oddělení. V současnosti jsou preferovány pro společnost strategické závody v Rusku, Číně a Indii a současně závody v Německu, jako Audi Ingolstadt nebo VW Wolfsburg.

Co se ode mě jako od Traineeho očekává?

Jako Trainee společnosti ŠKODA AUTO nebudete pracovat pouze na svěřených odborných úkolech, ale stanete se součástí mladého a dynamického týmu Trainees, kteří se angažují i v CSR aktivitách společnosti ŠKODA AUTO, organizují společné dny, sdílejí zkušenosti a podporují oddělení HR účastí na akcích pořádaných pro studenty.

Co nového na trainee blogu

9. Října 2020

JAKÉ TO JE BÝT TRAINEE VE ŠKODA AUTO? ROZHOVOR S AIDOU MERUŠIĆ

Seznamte se s Aidou Merušić – jednou ze současných Trainees ve ŠKODA AUTO. Aida pochází z města Fojnice v Bosně a Hercegovině a vystudovala Finanční řízení na E…

18. Září 2020

POKRAČOVÁNÍ TRADICE: TRAINEE REUNION – SPORT DAY VOL. 2

Trainees se v Mladé Boleslavi rozhodně nenudí. O jejich program se stará i Networking tým, který má kromě jiného za úkol spojovat nové a bývalé členy Trainee pr…

21. Srpna 2020

Trainee průvodce: Kam o víkendu na výlet z Mladé Boleslavi?

Až vyčerpáte všechny možnosti, které Mladá Boleslav nabízí, je čas prozkoumat i její okolí! Dnes vám doporučím čtyři výlety pro čtyři roční období.

Nastavení cookies

Uložení preferencí uživatele napříč webovými stránkami
Statistika a analýza chování uživatele
Oslovování s nabídkou produktů a propojení se sociálními sítěmi
Uložit nastavení

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro účely uložení preferencí uživatele napříč webovými stránkami, statistiku a analýzu chování uživatele, oslovování s nabídkou produktů a propojení se sociálními sítěmi.