Trainee program

Nastartuj svou kariéru

Staň se ŠKODA Trainee a zblízka poznej, jak funguje jedna z nejmodernějších firem v České republice. V rámci ročního programu si projdeš různými odděleními, zahraniční stáží a například i praxí v naší dealerské síti. Přihlásit se může každý čerstvý absolvent magisterského studia.

Průběh programu

Jsi absolventem
Diplom máš v kapse a těšíš se na nové dobrodružství.
Výrobní praxe
Po řádném tréninku se na pár dní vrhneš po hlavě do výroby a smontuješ si třeba vůz ŠKODA FABIA.
Job rotace v cílovém oddělení
Svůj Trainee program nastartuješ ve vysněném oddělení.
Job rotace mimo cílové oddělení
Vždy je důležité sbírat nové zkušenosti, proto se podíváš i na jiná oddělení.
Zahraniční stáž
Až na 3 měsíce vyrazíš do světa a budeš pracovat na projektech s kolegy z Volkswagenu, Audi nebo třeba z Porsche.
Praxe v dealerské síti
Vyrobit auto už umíš, teď si jej také zkusíš prodat během stáže u jednoho z našich dealerů.
Tím tvoje kariéra začíná
Od doby, co ses stal jedním z nás, jsi prožil skvělý rok, poznal ŠKODA AUTO skrz na skrz a víš, v čem vynikáš. Teď je ten pravý čas pustit se do toho naplno!

Co tě čeká

 • Mentoring a podpora z řad našich odborníků
 • Několik rotací ve ŠKODA AUTO
 • Zahraniční stáž v rámci koncernu VW
 • Rozvojový a vzdělávací plán šitý tobě na míru
 • Rok plný zážitků, zkušeností a nových přátel
 • Nadstandardní plat a spousta super výhod k tomu

Co musíš znát, mít a umět

 • Ukončený magisterský stupeň studia VŠ v době nástupu, maximálně 1 – 2 roky od ukončení
 • Anglický jazyk na pokročilé úrovni, německý jazyk výhodou
 • Pracovní nebo studijní zahraniční zkušenost a případně odbornou praxi během studia

Na co se můžeš těšit?

Rotace

Jako družice po oběžné dráze

Získáš jedinečnou možnost nahlédnout do několika různých oddělení. Budeš zkoumat a objevovat, hlavně ale poznáš, jak to u nás funguje, vyzkoušíš si práci na různých projektech a upřesníš si, co tě baví nejvíc.

Zahraniční stáže

Procestuješ kus světa!

Na několik měsíců si sbalíš věci a odjedeš na zahraniční stáž. Kam? Na tom se společně domluvíme. Ale nejspíš se podíváš do jednoho z našich strategických závodů, které máme v Číně, Rusku, Indii nebo v Německu. Získáš tak neocenitelné zkušenosti i kontakty v zahraničí.

Networking

Všechno je o lidech

Může se zdát, že jsme velká a složitá firma, ale čím víc lidí tu poznáš, tím snadnější to pro tebe bude. Díky Trainee programu získáš šanci potkat spoustu zajímavých kolegů i přátel a dozvíš se důležité informace, které ti pomohou lépe zapadnout.

Off-the-job aktivity

Budeš mít na co vzpomínat!

S ostatními Trainees budete organizovat společné workshopy a spolupracovat na akcích pod vlajkou ŠKODA AUTO. Roztančíš se na tradičním Trainee plese, na veletrzích se podělíš o své zkušenosti s ostatními vysokoškoláky a čeká Tě i řada zajímavých exkurzí, dobročinných projektů a dalších akcí.

Rozhodni o své vlastní budoucnosti

Vyber si z 12 možných zaměření našeho Trainee programu a staň se součástí ŠKODA AUTO
Marketing a prodej
Baví tě marketing a prodej? Připoj se k nám v oblastech Reklamy, Strategie brandu, Experience marketingu, Produktového marketingu, Online marketingu nebo prodeje aut v regionech celého světa.
Výroba
Robotizace? Výroba vozů či komponentů? Průmyslové inženýrství? Plánování výroby? Najdi své místo v neustále se vyvíjejícím oboru výroby. Plánuj, koordinuj a buď přímo u zrodu každého auta!
Technický vývoj
Buď součástí jediné automobilky, která v České republice vyrábí i vyvíjí. V rámci Trainee programu můžeš pracovat v nejmodernějším vývojovém centru automobilů v oblastech Vývoje a konstrukce exteriéru a interiéru vozu, Connected C@r, Vývoje elektriky a elektroniky nebo Vývoje podvozku a agregátů.
IT
Vývoj mobilních aplikací? Connected C@r? Montáž ve virtuální realitě nebo Vývoj SAP řešení? Zajímají tě projekty našeho IT oddělení? Přihlas se do Trainee Programu a pracuj v nejprogresivnějším oboru IT.
Lidské zdroje
Máš čich na lidi a talent poznáš na sto honů? Zaměstnanci jsou hnacím motorem společnosti ŠKODA AUTO. Jako Trainee si můžeš vyzkoušet rotace v oblasti náboru, HR marketingu, ve vzdělávání či péči o současné zaměstnance.
Finance
Chceš znát finanční toky největší české firmy? Potom je Trainee program zaměřený na finance určený přímo pro tebe! Oblast controllingu odpovídá za hospodárnost všech projektů a oblast účetnictví zabezpečuje dlouhodobou prosperitu firmy.
Strategie společnosti
Zajímá tě strategie firmy, Produktmanagement či PR? Najdi své místo v tomto oboru a zapoj se do ŠKODA Trainee programu v oblasti Strategie společnosti.
Řízení kvality
Baví tě Quality management? Zapoj se do procesů zvyšování kvality například v těchto oblastech: Strategie managementu kvality, Řízení kvality výroby vozů, Crash Testy, Analýza závad nebo Funkční zkoušky předsériových a sériových vozů.
Logistika
Moderní výrobní logistika je ústředním pilířem výroby všech našich aut. Přidej se k nám a nahlédni do logistických procesů například v těchto oblastech: Plánování logistiky, Operativní logistika, Předsériová logistika aj.
Digitalizace a konektivita
Zajímáš se o Industry 4.0, Business 4.0, Smart mobility/parking nebo Konektivitu? Přihlas se do ŠKODA Trainee programu a najdi své místo v nově vznikajících oborech, které udávají budoucnost automobilového průmyslu.
Nákup
Chceš stát za výběrem vhodných dodavatelů pro výrobu vozů ŠKODA AUTO? Díky ŠKODA Trainee programu můžeš najít místo v neustále se vyvíjejícím oboru nákupu.
Elektromobilita
Vyvíjej trendy a nové technologie v neprogresivnější části automobilového odvětví. Snižujeme váhu a zvyšujeme bezpečí a dojezd. Staň se součástí dalšího vývoje této klíčové oblasti.

Průběh přijímacího řízení

Jak to probíhá?

Přihlásíš se
Pošleš nám CV
Splníš jazykové testy
Absolvuješ interview
Projdeš Assessment Centrem
Přivítáme tě ve ŠKODA AUTO

Výběrové řízení

Přihlaste se přímo na vámi zvolenou Trainee pozici. Pro úspěšné zařazení do výběrového řízení přiložte váš životopis v českém provedení. Přihlásit se můžete již v průběhu studia, absolventem musíte být až v době nástupu do ŠKODA Trainee programu. Výběrové řízení probíhá dvakrát do roka.

Jdete do toho? Nepropásněte deadliny!

 • 1. Příjem přihlášek

  listopad-leden a duben-červenec

 • 2. Výběrové řízení

  prosinec-únor a červen-srpen

 • 3. Nástup

  březen a září

Jaké pozice právě obsazujeme

Nevybrali jste si? Podívejte se na kompletní přehled aktuálně obsazovaných pozic.

Kontakt

Petra Sadílková

Petra Sadílková

Koordinace Trainee programu

+420 731 295 944
Gabriela Osičková

Gabriela Osičková

Recruiter – Trainee program, Finance, Výroba

+420 732 294 340

Časté otázky a odpovědi

Co je náplní ŠKODA Trainee programu?

ŠKODA Trainee program je individuálně přizpůsoben každému Trainee dle jeho cílového zaměření. Jádro celého programu tvoří tzv. rotace, které jsou uspořádány tak, aby co nejvíce korespondovaly s vybranou cílovou pozicí (např. Trainee do oblasti Technického vývoje motoru získá zkušenosti nejen v technickém vývoji, ale projde také rotací výroby motorů, následně kvalitou a další rotací související s budoucí cílovou pozicí). Prostřednictvím rotací se seznámíte se společností ŠKODA AUTO, její strukturou a firemní kulturou. V neposlední řadě získáte možnost podílet se na realizaci zajímavých projektů a absolvujete řadu školení. Na několik měsíců se také podíváte do jiné koncernové značky.

Kde ŠKODA Trainee program probíhá?

Umístění je možné v jakémkoliv závodě ŠKODA AUTO v ČR dle aktuálních požadavků z odborných oblastí. Většina Trainees však působí přímo v Mladé Boleslavi, kde je sídlo společnosti.

Stačí k účasti v Trainee programu titul Bc.?

Bohužel ne. ŠKODA Trainee program je určen pro absolventy magisterského stupně studia.

Kolik Trainees budete letos přijímat?

Kapacita je omezena na 30 účastníků za rok.

Mohu se do ŠKODA Trainee programu přihlásit, i když už mám pracovní zkušenosti?

Určité pracovní zkušenosti a praxe jsou dokonce výhodou. Rozsah souvislé pracovní zkušenosti pro vstup do ŠKODA Trainee programu je však omezen maximálně na jeden rok.

Jako Trainee budu pracovat na částečný, nebo plný úvazek?

ŠKODA Trainee program je standardní zaměstnání na plný úvazek. Jedná se o běžný pracovní poměr, během kterého můžete využít i všech zaměstnaneckých benefitů.

Je možné přihlásit se do výběrového řízení opakovaně?

Bohužel, v případě ŠKODA Trainee programu může být uchazeč zařazen do výběrového řízení pouze jednou.

Jak dlouho po ukončení studia se mohu hlásit do ŠKODA Trainee programu?

Traineem se můžete stát maximálně dva roky po ukončení magisterského stupně vysokoškolského studia. Tomu je nutné přizpůsobit zaslání vaší přihlášky.

Mohu se zúčastnit výběrového řízení v době, kdy ještě studuji?

Ano, můžete. Důležité je, abyste v době nástupu do Trainee programu byl úspěšným absolventem VŠ magisterského stupně (tzn. k nástupním termínům březen/září).

Mohu se do ŠKODA Trainee programu přihlásit, i když mé studium je distanční?

Bohužel, ŠKODA Trainee program je otevřen pouze absolventům prezenčního studia. Distanční a kombinované studium jsou ve své podstatě formy studia při zaměstnání.

Jaký je termín na odeslání přihlášek do programu?

Uchazeč o ŠKODA Trainee program se může do databáze zaregistrovat v listopadu až prosinci, pokud chce nastoupit v březnu, a v dubnu až květnu v případě nástupu v září.

Pokud mám zájem o nástup do ŠKODA Trainee programu v září, kdy je vhodné se přihlásit do výběrového řízení?

Doporučujeme hlásit se přibližně 4–6 měsíců před plánovaným nástupem, zejména vzhledem k náročnosti výběrového řízení.

Co se stane, pokud uspěji ve všech kolech výběrového řízení, avšak nepodaří se mi ukončit VŠ v řádném termínu?

Nemusíte se bát, že o Trainee program přijdete. Tyto situace řešíme vždy individuálně. Obvykle dojde k odložení nástupu do společnosti ŠKODA AUTO k dalšímu termínu.

Co mám dělat v případě, že neuspěji ve výběrovém řízení, ale přesto mám zájem o práci ve ŠKODA AUTO?

Pokud nenaplníte požadovaná kritéria pro ŠKODA Trainee program, mohou vás pozorovatelé doporučit k přímému nástupu. V tomto případě jsou vaše podklady dále zpracovány náborovým oddělením a jste zařazeni do databanky perspektivních uchazečů. Pokud jsou k dispozici vhodná pracovní místa, jednáte o dalším postupu se zástupci náborového centra. Tento postup však není garancí okamžitého nástupu do společnosti, jedná se pouze o doporučení k přímému zařazení do databanky uchazečů, přičemž také záleží na aktuální nabídce volných pracovních míst.

Jaký je rozdíl mezi Trainee programem a přímým nástupem?

Obě formy nástupu do společnosti jsou rovnocenné. Každý zájemce se musí rozhodnout, která mu více vyhovuje. ŠKODA Trainee program poskytuje příležitost poznat různá oddělení a vytvořit si kontakty v rámci společnosti. Přímý nástup nabízí práci a zodpovědnost za konkrétní úkol od prvního dne.

Jakou získám pracovní smlouvu?

Při nástupu do ŠKODA Trainee programu je s absolventem uzavřena pracovní smlouva na dobu určitou (jeden rok). Po úspěšném ukončení programu je sepsána smlouva na dobu neurčitou s cílovým útvarem.

Jaké je ohodnocení Trainees?

Ohodnocení Trainees je založeno na tarifním systému, základním platu a výkonu. Výborné výsledky se odráží v osobním ohodnocení, na které má Trainee nárok po 3 měsících ve společnosti. Trainees již během prvního roku využívají i dalších benefitů společnosti, jako např. zvýhodněného stravování a ubytování, zvýhodněného leasingu vozu ŠKODA, penzijního připojištění a dalších.

Jaká je typická kariérní dráha Trainees po absolvování ŠKODA Trainee programu?

ŠKODA Trainee program je vhodný jak pro specialisty, tak pro potenciální řídicí pracovníky na různých úrovních. Sám o sobě ale není manažerským programem. Jeho absolvování nezaručuje rychlost kariérního postupu. Program zaručuje a stvrzuje potenciál Traineeho, který je potřeba neustále rozvíjet.

Jaké jazykové vybavení budu v rámci společnosti potřebovat?

Hlavními cizími komunikačními jazyky ve společnosti jsou německý a anglický jazyk. Požadavky na specifické jazykové vybavení záleží vždy na oddělení či konkrétní pozici.

Jakým způsobem jsou plánovány rotace a je možné se podívat do všech oblastí společnosti?

Přesto, že program je maximálně přizpůsoben vašim individuálním představám, do všech oblastí se není možné podívat. Každému Trainee je přidělen patron daného cílového útvaru, který ho vede a rozvíjí po odborné stránce. Patron ve spolupráci s Traineem plánuje rotace (minimálně dvě), a to nejen v cílové oblasti, ale také mimo ni a v zahraničí. Ostatní rotace jsou plánovány na základě potřeb a požadavků Traineeho nebo cílového útvaru.

Kde je možné absolvovat zahraniční stáž?

ŠKODA AUTO je jednou z mála společností na českém trhu, která v rámci Trainee programu nabízí absolvování zahraniční stáže. Stáž je možné absolvovat u jakékoliv koncernové společnosti, ovšem v závislosti na potřebách a možnostech cílového oddělení. V současnosti jsou preferovány pro společnost strategické závody v Rusku, Číně a Indii a současně závody v Německu, jako Audi Ingolstadt nebo VW Wolfsburg.

Co se ode mě jako od Traineeho očekává?

Jako Trainee společnosti ŠKODA AUTO nebudete pracovat pouze na svěřených odborných úkolech, ale stanete se součástí mladého a dynamického týmu Trainees, kteří se angažují i v CSR aktivitách společnosti ŠKODA AUTO, organizují společné dny, sdílejí zkušenosti a podporují oddělení HR účastí na akcích pořádaných pro studenty.

Co nového na trainee blogu

27. Červenec 2018

Z DENÍKU TRAINEE: U DEALERA V NIZOZEMSKU

Součástí Trainee programu je mimo jiné také třídenní praxe u jednoho z prodejců dealerské sítě ŠKODA AUTO a zahraniční trainees, jako jsem například i já, pak č…

21. Květen 2018

Z deníku Trainee: Blast from the past

Trainee program je ve ŠKODA AUTO již 25 let a mně pořád přijde neuvěřitelné, že mohu být jeho součástí. Když jsem se před 2 měsíci připojila do Trainee rodiny,…

1. Květen 2018

Poznali se ve Škodovce

Potkali jsme se v roce 2013 v průběhu Zuzčina Trainee programu. V té době jsem byl již jeden rok po svém Trainee program a pracoval na pozici specialisty na zam…